Uroczyste zakończenie projektu Moc możliwości w „Koperniku”

W środę, 30 września o godz.16.30 aula Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie wypełniła się gwarem wielu rodzin. Rodzice z dziećmi przyszli do szkoły po obejrzeniu pokazu WOPR na Małym Jezioraku koło galerii. Pokaz był zwieńczeniem nabytych umiejętności, ponieważ rodziny, które brały udział w projekcie uzyskały certyfikat potwierdzający znajomość udzielania pierwszej pomocy.

Projekt realizowany był w „Jedynce” z Fundacją Projekt ARCHE; trwał od maja 2019 r. Głównym jego celem było zwiększenie dostępu do usług społecznych i integracja ze środowiskiem lokalnym rodzin gminy wiejskiej Iława i gminy miejskiej Iława. Odbyło się kilka wyjazdów studyjnych (m.in. do Napromka, Kurzej Góry, Leźna), zorganizowano warsztaty twórcze (origami, taniec, tworzenie widowiska przestrzennego z baniek mydlanych, warsztat pisarski, robotyka, itp.), psychologiczne (warsztaty: więzi rodzinne, asertywność, autoprezentacja, umiejętności społeczne) i spotkania rekreacyjne (wspólne wyjście na basen, do kina, do restauracji). W ramach projektu rodziny odbywały spotkania z psychologami, omawiając własne problemy.  Udział w projekcie dla rodzin był bezpłatny.

Koordynatorką i autorką projektu jest wicedyrektor Beata Niksa, która nadzorowała organizację zajęć, wycieczek, spotkań i konsultacji. Zajęcia realizowane podczas trwania projektu ,,MOC możliwości”:

 1. Szkoła dla Rodziców.
 2. Umiejętności i kompetencje społeczne.
 3. Asertywność.
 4. Więzi rodzinne.
 5. Autoprezentacja.
 6. Psycholog.
 7. Warsztaty twórcze.
 8. Warsztaty szyte na miarę – ,,Zajęcia rekreacyjno – sportowe”.
 9. Warsztaty szyte na miarę –,,Pisanie jako droga do zrozumienia”.
 10. Warsztaty szyte na miarę –Nauka pływania.
 11. Warsztaty szyte na miarę –Drony.
 12. Warsztaty szyte na miarę –Robotyka.
 13. Warsztaty szyte na miarę – warsztaty muzyczne.
 14. Wydarzenie – Wyjazd integracyjny uczestników i trenerów projektu ,,MOC możliwości”. Napromek.
 15. Wydarzenie – ,,Integracja po pandemii” – kino, kręgle, obiad, escaperom, karaoke.
 16. Wydarzenie – ,,Kurza Góra – sport jest ważny”.
 17. Wydarzenie – ,,Leźno” – weekend rodzinny, spływ kajakowy.
 18. Wydarzenie – ,, Słoneczna wywiadówka”.
 19. Wydarzenie – Wigilia.
 20. Wydarzenie – Nocka w szkole – gry i zabawy rodzinne.
 21. Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.
 22. Wydarzenie – Jerutki – warsztaty kulinarne, rytmiczno-muzyczne, świątecznego dekorowania.
 23. Rodzinna sobota uczestników projektu ,,MOC możliwości” – łyżwy, kino.

Wszystkim rodzinom bardzo dziękujemy za wspólną realizację projektu.

/SP1/

Poprzedni artykułPłatności za obiady – październik
Następny artykułJesienne menu