Festyn „Bezpieczna Szkoła i Przedszkole”

W niedzielę 20 września 2020r. od godziny 10.00 do 16.00 uczniowie naszej szkoły pod opieką Aurelii Waruszewskiej oraz Wojciecha Kopczyńskiego brali udział w 57 Ogólnopolskiej Wystawie Owczarka Niemieckiego Długowłosego, połączone z festynem pt. „Bezpieczna Szkoła i Przedszkole”. Festyn odbywał się na bocznym boisku stadionu oraz w namiocie lodowiska. Podczas całego wydarzenia zbierane były datki do puszek na rzecz Schroniska dla zwierząt w Iławie

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie zapewniła strefę aktywności sportowej połączonej z warsztatami na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.                   Do dyspozycji uczestników festynu oddano różnego rozmiaru rowery oraz hulajnogi. Każdy iławianin (od malucha do seniora) mógł spróbować swoich sił na przygotowanym przez        Wojciecha Kopczyńskiego torze rowerowym. Nagrodą za przejechanie toru była książka na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz opaski odblaskowe.

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom: Katarzynie Januszewskiej z kl. VI C, Anieli Rucińskiej z kl. VI C,  Ali Kwiatkowskiej z kl. VI C,  Maćkowi Kwietko-Bębnowskiemu z kl. VII A, Piotrowi Kubie z kl. VI B  oraz Natalii Rucińskiej z kl. VII B za całodzienny, niedzielny dyżur w strefie aktywności sportowej SP1.

        OTOZ Animals Inspektorat w Iławie poinformowało, że udało się zebrać kwotę:    1817,44 zł (słownie: jeden tysiąc osiemset siedemnaście złotych 44/100).

A.W.

Poprzedni artykułBohaterOn – włącz historię! w naszej szkole
Następny artykułNietypowa lekcja plastyki