BohaterOn – włącz historię! w naszej szkole

Nasza szkoła już po raz 4. przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji BhaterON – włącz historię!, aby pokazać, że pamiętamy o uczestnikach Powstania Warszawskiego. Projekt ma edukować młodych Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Koordynatorem szkolnej akcji jest pani Agnieszka Prass.

W tym roku zmieniła się formuła i już nie przygotowujemy kartek dla Powstańców. Nauczyciel przeprowadza lekcję na temat historii Polski XX wieku zakończoną akcją stworzenia pamiątkowego albumu z życzeniami dla Powstańców. Będziemy tworzyć pamiątkowy album z życzeniami dla Powstańców w formie wspólnego plakatu, pamiętnika wpisów z życzeniami, kolażu z pracami uczniów. Jedna klasa przygotowuje jedną pamiątkę. Relacja wkrótce.

Poprzedni artykuł25 września to Dzień Pustej Klasy! 
Następny artykułFestyn „Bezpieczna Szkoła i Przedszkole”