Dzień Pustej Klasy jest międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Nauczycielki i nauczyciele tego dnia odbywają lekcje ze swoimi uczennicami i uczniami poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby odkrywać wartość edukacji terenowej – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającej formy edukacji na świecie.
25 września 2020. To dzień: …Lekcji Innych Niż Wszystkie 🦚 …Inspirujących Pomysłów🌿…Działania na Trawie 🌼 …Przyjemnej Pracy 🤸♀️
Piątek, 25 września był dla dzieci i młodzieży okazją do bliskiego kontaktu z przyrodą, do jej uważnej, czułej obserwacji i beztroskiego celebrowania jej piękna. Jednoczenie był to dzień lekcji na świeżym powietrzu, czyli lekcji innej niż tradycyjna w klasie.
Pani Agnieszka Prass skorzystała z zaproszenia od przyrody i przeprowadziła lekcję plastyki i lekcje języka polskiego w terenie. Natura uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia. Dlatego tego dnia wszystkie ławki w klasie VI b, IV c i VII c były puste, a lekcje odbyły się na świeżym powietrzu.
Uczniowie klasy IVb w ramach lekcji plastyki przygotowali dzieło plastyczne – mapę wymyślonego świata z patyków, liści, kasztanów i innych materiałów, które znaleźli w parku.
Na lekcji języka polskiego uczniowie klasy IVc wyszukiwali w terenie wyrazy, których pisownia z ó, u, rz, ż, ch, h może sprawić trudność. Jednak nie czwartoklasistom, bo jedna z grup zapisała poprawnie aż 52 wyrazy.
Uczniowie klasy VII c podczas lekcji języka polskiego pisali opowiadanie inspirowane dźwiękami i widokami z boiska szkolnego.