Międzynarodowy Dzień Kropki

Czy KROPKA oznacza koniec? Nic bardziej mylnego. Kropka to dopiero początek, impuls do działania i odkrywania drzemiących w nas możliwości. Właśnie z tego powodu 15 września włączyliśmy się w międzynarodowe obchody Dnia Kropki. Większość osób założyła w tym dniu stroje w kropki, a w ich głowach zostały dziś zapisane ich talenty i mocne strony.

W klasie II a wysłuchaliśmy historii o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Stworzyliśmy „żywe kropki”, wykorzystaliśmy chustę animacyjną do wielu zabaw.

Uczniowie klasy II c stworzyli żywe, piękne kropki oraz sztukę współczesną – kropki z liści, kamieni i kwiatów.

W klasie IV c rozmawialiśmy o emocjach, historii Vashti i „ożywiliśmy” kropki przedstawiające nasze pasje i mocne strony.

Uczniowie klasy I a bawili się kreatywnie, szukając kropek wokół siebie i stworzyli prace plastyczne przedstawiające kolorowe kropki.

Klasa II b kropkami ozdobiła ścianę na korytarzu i wejście do szkoły.

Uczniów klasy II d ogarnęło plastyczne kropkowe szaleństwo, ale były też kropki składające się z uczniów.

Klasa II e bawiła się twórczo na dziedzińcu szkoły.

Uczestnicząc w Międzynarodowym Dniu Kropki mieliśmy okazję do sprawdzenia swojej kreatywności, odwagi i umiejętności zabawy. Zmotywowani i bardziej pewni siebie zaczynamy kolejny rok szkolny.

Tekst PL, AP

Poprzedni artykułGościliśmy w „Jedynce” z zajęciami online Centrum Nauki Kopernik
Następny artykułGaleria kropek wokół nas