Gościliśmy w „Jedynce” z zajęciami online Centrum Nauki Kopernik

Kosmos w naszej szkole!

11 września uczniowie z naszej szkoły polecieli w kosmos i obejrzeli niebo z edukatorami Centrum Nauki Kopernik. Cztery klasy wzięły udział w zajęciach online e-Planetobus.

Niebo w zasięgu ręki – informacja z Centrum Nauki Kopernik:

E-Planetobus to interaktywny pokaz nieba na żywo. Edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik pokazują, że aby zostać badaczem kosmosu nie trzeba mieć ogromnego teleskopu. Każdy może obserwować niebo i poznawać zagadnienia związane z kosmosem. W czasie zajęć online uczniowie poznają Układ Słoneczny i gwiazdozbiory widoczne aktualnie na niebie. Wybiorą się też na wycieczkę w kierunku wybranej przez siebie planety i przekonają się, czym jest zaćmienie. Każde dziecko będzie mogło samodzielnie przeprowadzić eksperyment obrazujący to zjawisko.

Z zajęć online skorzystało już ponad 2700 dzieci, a do końca roku będzie ich kilkanaście tysięcy. To część Programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik. Misją organizatorów jest wsparcie szkół i uczniów w nauczaniu zdalnym.

E-Planetobus pojawił się w iławskim „Koperniku” w sali nr 30. Klasa została przygotowana do zajęć w czwartek po południu. Organizacją kosmicznej przygody uczniów zajęła się nauczycielka fizyki, Elżbieta Kowalska. Udział w warsztatach zdalnego planetarium wzięły cztery klasy w następującej  kolejności:
9.00 – 9.45 klasa 8b
10.00 – 10.45 klasa 8a
11.00 – 11.45 klasa 7 b
12.00 – 12.45 klasa 6c

Wspólny Program Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie” finansowany jest w ramach dotacji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu „Nauka dla Ciebie” realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.

/SP1/

 

 

Poprzedni artykułBierzemy udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym “Emocja”
Następny artykułMiędzynarodowy Dzień Kropki