Bierzemy udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym “Emocja”

Nasz szkoła bierze udział w działaniu innowacyjnym w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego “Emocja” wspierającego rozwój społeczny oraz emocjonalny dzieci i młodzieży. 

Działanie innowacyjne opiera się na uwrażliwieniu dzieci, nauczeniu ich empatii i akceptacji. Pobudza też zaangażowanie uczniów w aktywne działania oraz pozytywnie wpływa na integrację grupy.

Wszystkim rodzicom i wychowawcom zależy na tym, aby wychować dzieci na mądrych i szczęśliwych ludzi, samodzielnych i twórczych. Dlatego, aby budować od najmłodszych lat przyjazny stosunek do drugiego człowieka i zminimalizować problem wykluczenia w społeczności uczniowskiej od września 2020 r. do czerwca 2021 r. projekt będzie realizowała klasa IVc z wychowawczynią Agnieszką Prass i IIa z wychowawczynią Paulą Lubecką. Koordynatorem projektu jest pani Agnieszka Prass.

Wprowadzenie dzieci w świat wartości moralnych, jest niezwykle ważne, gdyż są one fundamentem dalszego życia. Projekt zakłada pięć spotkań w ciągu roku szkolnego, obejmujących rozmowę i naukę o uniwersalnych wartościach: kreatywność, wyobraźnia, moc słów, empatia i oswajanie strachu. 

Zadania będą realizowane poprzez np. korzystanie z rozszerzonej rzeczywistości na lekcji, gry, odgrywanie scenek, rozmowy itp. Dobór odpowiednich metod pracy ma na celu pobudzenie uczniów do zdobywania wiedzy i umiejętności.

Poprzedni artykułWspólne Narodowe Czytanie
Następny artykułGościliśmy w „Jedynce” z zajęciami online Centrum Nauki Kopernik