Unikaj 3 Z – bądź bezpieczny

Światowa Organizacja Zdrowia,  Główny Inspektorat Sanitarny i  Ministerstwo Zdrowia w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się epidemii SARS-CoV-2, pomimo łagodzenia obostrzeń,  rekomendują stosowanie zasady profilaktyki „Unikaj 3 Z”. Zasada ta podnosi świadomość ryzyka zakażenia w różnych sytuacjach społecznych. Zgodnie z nią warunki, w  których COVID-19 rozprzestrzenia się łatwiej to:

  1. Zatłoczone miejsca. Z wieloma osobami w pobliżu.
  2. Zbyt bliski kontakt. Podczas rozmowy z osobą, z którą na co dzień nie mamy kontaktu.
  3. Zamknięte przestrzenie. Z ograniczonym dostępem powietrza.

Ryzyko jest większe w miejscach, w których kilka czynników występuje jednocześnie.

Poprzedni artykułProcedury bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie w okresie pracy szkoły w reżimie sanitarnym
Następny artykułPlan spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2020/2021