Procedury bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie w okresie pracy szkoły w reżimie sanitarnym

Już za kilka dni czeka nas rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w trybie stacjonarnym. Większość z nas tęskniła za tą decyzją, gdyż organizacja zdalnego nauczania, z jaką mieliśmy do czynienia pod koniec poprzedniego roku szkolnego, przysporzyła wielu rodzinom i pracownikom dodatkowych problemów. Udało nam się, co prawda, przejść przez ten czas w miarę pomyślnie, ale wszyscy tęsknimy za pracą w rzeczywistym kontakcie. Powtórzę za ministrem MEN: kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych. Przedłużająca się izolacja może w dalszej perspektywie przynieść wiele negatywnych skutków. Chodzi nie tylko o rozwój intelektualny, bardzo istotny jest przecież rozwój społecznych umiejętności. Ich nauczyć się możemy własnie w grupie klasowej i szkolnej.

Aby ten okres bezpośredniej pracy w systemie stacjonarnym trwał jak najdłużej, przygotowałam na podstawie aktualnych przepisów MEN, GIS oraz MZ i podpisałam Zarządzenie Dyrektora Szkoły określające „Procedury bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie w okresie pracy szkoły w reżimie sanitarnym w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem  COVID-19”. Procedury bezpieczeństwa mają na celu zapobieganie i przeciwdziałanie COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Procedury te obowiązują na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie od dnia 1 września 2020 r.

Tu można pobrać Procedury bezpieczeństwa… obowiązujące w SP1 w Iławie —> [.pdf]

Bardzo proszę, by wszyscy członkowie społeczności naszej szkoły zapoznali się z załączonymi do tego artykułu procedurami. Wzajemny szacunek, ochrona zdrowia swojego i innych to ważny sprawdzian dla naszej odpowiedzialności.

Aleksandra Skubij
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1
im. Mikołaja Kopernika w Iławie

/foto: www.edziecko.pl/

Poprzedni artykułHarmonogram rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/21
Następny artykułUnikaj 3 Z – bądź bezpieczny