Statuetki Kopernika 2020

Podczas zakończenia roku szkolnego 2019/20 nastąpiło uroczyste wręczenie statuetek tzw. „Koperników”. Od roku 2011 uczniom i osobom dorosłym związanym z naszą szkołą wręczana jest Statuetka Kopernika – statuetka z wizerunkiem patrona Mikołaja Kopernika. „Kopernik” jest znakiem uznania za promowanie naszej szkoły w środowisku. Jest także symbolem najlepszych cech charakteru, ambicji, dążenia do sumienności w wykonywaniu obowiązków. Ma być podziękowaniem, ale także zachęceniem do dalszego kształtowania najlepszych cech. Statuetka Kopernika jest znakiem wyróżnienia najwyższej rangi i nawiązuje do niepodważalnych osiągnięć patrona szkoły.

Nagrodę – Statuetkę Kopernika – i dyplom „za szczególne osiągnięcia i postawę kreującą pozytywny wizerunek szkoły” Dyrektor Szkoły przyznaje osobie, która spełnia następujące kryteria:

• Wyróżniała się pozytywnym stosunkiem do obowiązku szkolnego.
  • Odznaczała się wysokim poziomem kultury osobistej.
  • Dbała o kulturę słowa i wypowiedzi.
  • Potrafiła szanować godność własną i innych.
  • Była życzliwa i gotowa służyć pomocą innym.
  • Swoją postawą i zachowaniem wzbudzała zaufanie i szacunek wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.
  • Była lubiana i ceniona przez całą społeczność szkolną.
  • Przejawiała dużą aktywność poprzez udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach, inicjatywach, formach działalności szkolnych i pozaszkolnych.
  • Angażowała się społecznie w życie klasy, szkoły i miasta.
  • Kreowała pozytywny wizerunek szkoły na zewnątrz.
  • Potrafiła rozwijać swoje zainteresowania i zdolności.
  • Cieszyła się popularnością w szkole.

Nagrodę – Statuetkę Kopernika – Dyrektor Szkoły może też przyznać osobie dorosłej, która w szczególny sposób w danym roku przyczyniła się do promocji dobrego imienia szkoły lub w znaczący sposób pomogła w realizacji zadań statutowych szkoły.

Koperniki 2020:

7. Kinga Gaj
  8. Wiktoria Klonowska
  9. Natalia Kasperowicz
Poprzedni artykułOficjalne zakończenie roku szkolnego 2019/20 w iławskiej „Jedynce” za nami!
Następny artykułFotorelacja z zakończenia roku szkolnego klas ósmych w „Koperniku”