Sukces Zofii Kwietko-Bębnowskiej w konkursie „Gdybym mógł/mogła zmienić świat, to…”

Sukces Zofii Kwietko-Bębnowskiej w konkursie „Gdybym mógł/mogła zmienić świat, to…” organizowanym przez Liceum w Chmurze w Warszawie prowadzonym przez Fundację Społeczeństwo.

Celem Konkursu, w którym mogli wziąć udział uczniowie klas VII, VIII szkoły podstawowej i I liceum, było rozbudzenie w uczniach poczucia odpowiedzialności za przyszłość świata i swoją własną oraz poszerzenie świadomości w zakresie planowania ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Uczestnicy musieli wykonać pracę konkursową w jednej z form: plan działania, infografika, opowiadanie, nagranie wideo, tekst przemówienia lub listu, przedstawiająca marzenia, plany, działania (realne lub nie), które uczestnik podjąłby mając swoje rzeczywiste lub nieograniczone możliwości.

Konkurs podzielony był na dwa etapy. W finale, który odbył się 29.05. 2020r. 10 finalistów zaprezentowało przed jury swoje wyjątkowe pomysły na to, jak zmienić świat. 

Zosia przygotowała film pt.: „Gdybym mogła zmienić świat, to… zmieniłabym system edukacji”. W filmie wybrała, te elementy systemów edukacji różnych krajów, które jej zdaniem najlepiej przyczyniają się do wszechstronnego rozwoju ucznia. Przedstawiła też wyniki ankiety, którą przeprowadziła wśród internautów.

Jej film i prezentacja zdobyły III miejsce w konkursie. Zosia otrzymała:

  • 1. nagrodę rzeczową w postaci hulajnogi elektrycznej o wartości ponad 2000 zł
  • 2. jeżeli zdecydowałaby się kontynuować naukę w tej szkole, to otrzymywać będzie stypendium pokrywające koszty czesnego przyznawane na każdy rok nauki w stacjonarnym Liceum w Chmurze w Warszawie prowadzonym przez Fundację Społeczeństwo.

Wielkie gratulacje Zosiu!

 

 

Poprzedni artykułTrzymamy kciuki za ósmoklasistów!
Następny artykułIII b w Przeglądzie Recytatorskim