Trzymamy kciuki za ósmoklasistów!

Jutro rano 57 najstarszych uczniów „Kopernika” wraz z innymi 347 700 koleżankami i kolegami w Polsce przystąpi do egzaminu ósmoklasisty. Egzamin w tym roku został przełożony z kwietnia na czerwiec w związku z pandemią COVID-19. Ten ważny sprawdzian będzie przeprowadzany od 16 do 18 czerwca (wtorek – czwartek), zgodnie z poniższym harmonogramem:

Dzień Przedmiot Godzina rozpoczęcia Czas trwania
16 czerwca, wtorek język polski 9:00 120 minut
17 czerwca, środa matematyka 9:00 100 minut
18 czerwca, czwartek język obcy nowożytny 9:00 90 minut

W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony:

  • o 60 minut – w przypadku języka polskiego
  • o 50 minut – w przypadku matematyki oraz
  • o 45 minut – w przypadku języka obcego nowożytnego.

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 31 lipca br. Tego samego dnia uczniowie poznają swoje wyniki oraz otrzymają zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Arkusze wykorzystane na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty będą publikowane na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych w każdym dniu egzaminu ok. godz. 13:00.

Życzymy naszym uczniom połamania piór!

/SP1, zdj. z poprzedniego roku, gov.pl/

Poprzedni artykułAnimacja „Kolor” – piękna praca uczennicy
Następny artykułSukces Zofii Kwietko-Bębnowskiej w konkursie „Gdybym mógł/mogła zmienić świat, to…”