W poniedziałek, 1 czerwca odbyła się konferencja prasowa, na której minister Dariusz Piontkowski przedstawił najważniejsze kwestie dotyczące organizacji roku szkolnego 2019/2020 oraz letniego wypoczynku. Szef MEN wskazał, że 1 czerwca rozpoczyna się kolejny etap stopniowego przywracania pracy szkół i placówek oświatowych. Zapowiedział jednocześnie przedłużenie do 26 czerwca br. kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość./www.gov.pl/

Minister Dariusz Piontkowski przypomniał także o zbliżających się egzaminach, które dla uczniów klas VIII – 16 czerwca, 17 czerwca i 18 czerwca.

Szef MEN zapowiedział ponadto, że nauka z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, którą wprowadzono 25 marca br., zostanie przedłużona do 26 czerwca. O sposobie realizacji zdalnej nauki decyduje dyrektor szkoły lub placówki, przy współpracy z nauczycielami i po uwzględnieniu możliwości uczniów i rodziców.

/SP1 na podst. men.gov.pl/

Poprzedni artykułInformacja dotycząca nadpłaty za obiady
Następny artykułBezwładność wokół nas – doświadczenia z fizyki