Jeszcze jest kilka miejsc w klasie IV sportowej

Przypominamy, że w roku szkolnym 2020/2021 planujemy otwarcie klasy IV sportowej z ukierunkowaniem na triathlon.  Liczba zajęć  wychowania fizycznego to 10 godzin tygodniowo (w tym 4 godziny basenu).

Od klasy IV do klasy VI szkoły podstawowej, to w triathlonie etap przygotowania wszechstronnego, w którym pracujemy przede wszystkim nad rozwojem umiejętności pływackich i biegowych w połączeniu z rozwojem szeroko rozumianego potencjału ruchowego.

Od klasy VII rozpoczynamy etap szkolenia ukierunkowanego. Uczeń doskonali swoje umiejętności i wdraża się do treningu triathlonowego.

Triathlon (oraz pochodne dyscypliny np. aquathlon, duathlon) jako dyscypliny sportowe kształtują całą gamę cech motorycznych dziecka, stymulując jego prawidłowy rozwój. Poza rozwijaniem szybkości, wytrzymałości, siły, gibkości i koordynacji ruchowej uczą myślenia, rozwijają poczucie obowiązkowości i systematyczności w pracy oraz szacunku dla innych osób.

Chcemy zachęcić dzieci i młodzież do systematycznego i aktywnego udziału w rozmaitych formach ruchowych oraz wskazać im walory nie tylko rekreacyjne, ale przede wszystkim zdrowotne poszczególnych rodzajów zajęć sportowych. Chcemy stworzyć uczniom sytuacje dające okazję do ruchowego i emocjonalnego „wyżycia się”, a także wszechstronnego  przygotowania ich do samodzielnego uczestnictwa w różnych formach aktywności ruchowej w dorosłym życiu.

/Zdjęcia z zawodów triathlonowych w Suszu, gdzie młodzież reprezentowała SP1, zawodów pływackich i biegowych oraz zdjęcia z zajęć ze szczypiornistami, które miała klasa sportowa, archiwum A. Waruszewska/

Poprzedni artykułLista dzieci przyjętych do klasy pierwszej do „Jedynki” na rok szkolny 2020/21
Następny artykułNowe decyzje w sprawie zniesienia ograniczeń związanych z COVID-19