Świętujemy Światowy Dzień Ziemi

Idea Dnia Ziemi zrodziła się w Stanach Zjednoczonych – po raz pierwszy obchodzono go tam 22 kwietnia 1970 r. W Polsce Dzień Ziemi organizowany jest od 1991 r. Każdego roku wybierane jest inne hasło przewodnie Światowego Dnia Ziemi, związane z problemami ekologicznymi – w tym roku brzmi „Z energią zmieńmy źródła”.

Akcja prowadzona jest corocznie wiosną, a jej celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Jesteśmy mieszkańcami tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Klasa II a postanowiła kreatywnie uczcić ten dzień i przygotowała plakaty.

Plakaty IIa

Uczniowie klasy Ie wykonali prace plastyczne, plakaty oraz transparenty pt.”Dzień Ziemi – dbam i szanuję swoją planetę”.

Plakaty i transparenty klasy Ie

Przyłączcie się do naszych uczniów, bo każdy z nas może zmieniać świat na lepsze! Jeśli chcecie z okazji Dnia Ziemi zrobić jej prezent to:
♻️ segreguj śmieci
🥤ogranicz zużycie plastikowych opakowań, słomek, butelek i toreb
🚰 używaj opakowań i butelek wielokrotnego użytku
💩sprzątaj po swoich pupilach

Jeśli nie wiesz, co jeszcze możesz zrobić, zajrzyj tutaj:

Jak dbać o naszą planetę?

 

 

Poprzedni artykułLapbooki na podsumowanie lektury „W pustyni i w puszczy”
Następny artykułSamorząd Uczniowski pamięta o najmłodszych uczniach