Kształcenia na odległość przedłużone do 26 kwietnia b.r.

Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w podpisanym 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej. Działania te zostały podjęte wcześniej – 25 marca b.r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19.

W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość, w systemie nauki zdalnej organizowanej przez dyrektora każdej szkoły.

Na stronie www.gov.pl znajdują się komunikaty rządu naszego kraju, w których miedzy innymi pojawia się informacja o egzaminie ósmoklasisty. W punkcie 16. Szkoły i uczelnie czytamy:

Ograniczenie dotyczy: zajęć w szkołach i na uczelniach

Zalecenia: Wszystkie szkoły i uczelnie w Polsce są zamknięte. Lekcje i zajęcia nie odbywają się stacjonarnie, a przez Internet za pomocą platform e-learningowych. Lekcje na odległość prowadzone są według określonych zasad. Nauczyciele i uczniowie na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje mogą znaleźć materiały dydaktyczne zgodne z aktualną podstawą programową.

Obowiązuje do: 26 kwietnia 2020 r.

Ważne! Rodzicom dzieci w wieku do lat 8, przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy w przypadku zamknięcia żłobka, przedszkola, szkoły lub klubu dziecięcego.

WAŻNE! EGZAMINY ÓSMOKLASISTY I MATURALNY NAJWCZEŚNIEJ W CZERWCU.

Konkretna data zostanie podana co najmniej 3 tygodnie przed egzaminem.

 

 

Poprzedni artykułOgólnopolska akcja online – Kartka dla medyka
Następny artykułŻyczenia świąteczne