Wyzwanie online – „żywe obrazy” uczniów Jedynki

Nauka online pozwala uczniom na wykonywanie zadań kreatywnych, tak jak edukacyjne wyzwanie, które zaproponowała swoim uczniom polonistka i nauczycielka plastyki, Agnieszka Prass.
Alicja T. kl. VIc – Leonardo Da Vinci, Dama z gronostajem

W ramach akcji #zostańwdomu i podejmij wyzwanie muzeum, czyli „Odtwórz dzieła sztuki z przedmiotami (i ludźmi) dostępnymi w domu” nasi uczniowie chętnie „przebrali się za obraz” w ramach dodatkowego zadania z plastyki w celu dobrej zabawy i utrwalenia wiedzy z historii sztuki.

Filip J. kl. Vb – Rembrandt, Starszy mężczyzna w futrzanej czapce
Zofia B. kl. Va, Afarin Sajedi, Chef Offer 2

Uczniowie najpierw wybrali obraz, przygotowali rekwizyty, przebrali się za postać z obrazu, zwracając uwagę na kolorystykę, gesty i mimikę postaci, a na końcu zostali uwiecznieni na zdjęciu jako „żywy oraz”.

Patryk B. kl VII a, Vincent Van Gogh, Autoportret w słomkowym kapeluszu

Powstały wspaniałe interpretacje dzieł znanych twórców, np. Stanisława Wyspiańskiego, Leonarda da Vinci i Vincenta van Gogha.

Natalia W. kl. Vb – Stanisław Wyspiański, Dziewczyna z fiołkami
Gratulujemy uczniom kreatywności i chęci do poznawania dzieł malarskich znanych twórców.

Poprzedni artykułNabór do IV klasy sportowej ukierunkowanej na triathlon
Następny artykułMakiety Iławy klasy II b – wirtualny spacer po Iławie i okolicach