Koronawirus. Zostań w domu!

Drodzy uczniowie!  Zawieszenie zajęć w szkole w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego COVID -19 wymusiło zmianę techniki realizacji procesu dydaktycznego również w naszej szkole: z zajęć prowadzonych stacjonarnie w pomieszczeniach szkolnych na zajęcia prowadzone techniką „nauki na odległość”, tzw. zdalne nauczanie. O nowych szczegółach zostaniecie powiadomieni niebawem.

Zmiana techniki uczenia się i nauczania nie zwalnia żadnego z Was z obowiązku szkolnego /obowiązku nauki, określonego w art. 35 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe/.

Nie opuszczaj własnego mieszkania! Szkolne obiekty są pozamykane oraz został wprowadzony zakaz wstępu na boisko szkolne.

Kontakt z nauczycielami uczącymi w Twojej klasie nadal funkcjonuje poprzez e-dziennik. Jeśli nie masz loginu i hasła, zwróć się o pomoc do wychowawcy.

Zwracam się do Was, Drodzy Uczniowie, z prośbą o przestrzeganie wszelkich zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych. Niestety, wg informacji WHO, młodzi ludzie też są narażeni na zakażenie.   Wszelkie kontakty ograniczcie do Internetu lub innych środków zdalnej komunikacji. To bardzo ważne, byście wykazali się odpowiedzialnością.

Szanowni Rodzice! Zwracam się do Państwa z ogromnym apelem o dopilnowanie przestrzegania wszelkich zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych oraz wskazań Ministerstwa Edukacji Narodowej. To głównie na Państwu spoczywa odpowiedzialność za skuteczność realizacji zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, a tym samym za bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci, a Naszych Uczniów. Szczególnie proszę Państwa o dopilnowanie, by Wasze dzieci w czasie epidemii pozostały w domu i nie kontaktowały się z innymi osobami. Wszelkie kontakty mogą Oni ograniczyć do Internetu lub innych środków zdalnej komunikacji. Proszę również o wsparcie swoich dzieci. My również służymy Państwu pomocą i jesteśmy do Państwa dyspozycji. Głownie w kontakcie przez e-dziennik, a w sprawach pilnych – poprzez kontakt telefoniczny.
Podstawowym warunkiem skuteczności ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa jest rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny osobistej. Konieczne jest również bieżące śledzenie komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły lub wychowawców. Wszelkie informacje o zagrożeniu koronawirusem oraz o sposobach zapobiegania można znaleźć na stronie https://gis.gov.pl/Aktualnosci.

Dziękuję wszystkim: Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za dotychczasowe działania podejmowane w zupełnie nowej sytuacji. Tylko nasza wzajemna współpraca i życzliwość pomogą przejść niełatwy czas, w którym czasem nawet kilkoro dzieci i dwoje dorosłych ma potrzebę skorzystania z komputera i sprzętu w domu… Wytrzymamy! Mimo wszystko jestem dobrej myśli. Życzę wszystkim dużo zdrowia 🙂

Aleksandra Skubij
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1
im. Mikołaja Kopernika w Iławie

/fot., grafiki Ilawa.pl/

 

 

Poprzedni artykułLaureaci i finaliści „Jedynki” w 2019/20
Następny artykułRekrutacja 2020/2021 do szkół ponadpodstawowych – terminy