Spotkanie z Panem Marcinem Chrząszczem – pszczelarzem

15 marca 2020 roku, w ostatnim dniu przed zamknięciem szkół z powodu pandemii odbyło się bardzo interesujące spotkanie z Panem Marcinem Chrząszczem – pszczelarzem, w którym wzięły udział wszystkie klasy trzecie i klasa druga b. Na spotkaniu Pan Marcin bardzo ciekawie opowiadał o pracy pszczelarza, zapoznał uczniów z życiem i zwyczajami pszczół, ich budową i budową ula, opowiedział o roli różnych pszczół w roju oraz o znaczeniu pszczół dla przyrody i człowieka. Dzięki wielu prezentacjom multimedialnym,  rekwizytom i  Stefanowi:) uczniowie bardzo aktywnie zdobywali wiedzę, a także zdobywali nagrody w quizach i konkursach. Spotkanie zachwyciło nie tylko uczniów, ale i wychowawczynie, które serdecznie dziękowały prowadzącemu i wyrażały podziw dla atrakcyjnego i profesjonalnie przygotowanego spotkania zarówno pod względem merytorycznym jak i metodycznym. Po spotkaniu odbyły się warsztaty wytwarzania woskowych świec. Dziękujemy Panie Marcinie.

Poprzedni artykułWarsztaty – Budki lęgowe ważnym elementem wspierania różnorodności biologicznej terenów chronionych
Następny artykułKierunki kształcenia w iławskich szkołach średnich