Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?

Uczniowie klas IIa, IIb oraz II c przyłączyli się do projektu edukacyjnego Fundacji Uniwersytet Dzieci „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?”.
Głównym bohaterem wprowadzającym dzieci w świat przedsiębiorczości jest Truskuś – mieszkaniec owocowej krainy – Plantolandii. Należy do zespołu opiekującego się plantacją truskawek. Wraz z innymi mieszkańcami swojej wioski wprowadza uczestników w świat planowania i organizacji, opowiadając o swoich przygodach i przygotowywaniu Dnia Truskawkowego. W ramach projektu uczniowie będą rozmawiać na temat współpracy, mechanizmów myślenia oraz poznawania swoich mocnych i słabych stron. Dzieci będą doskonalić umiejętność skutecznego planowania, organizacji oraz efektywnego działania.

Pierwsze z cyklu zajęcia bardzo podobały się uczniom. Pobudziły ich kreatywność, wpłynęły na wzrost wiary we własne możliwość, wskazały, że popełnianie błędów jest czymś naturalnym i może nieść pozytywne skutki. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne przygody Truskusia i jego przyjaciół.
Koordynatorem projektu jest wychowawca klasy II b, Katarzyna Konopka.

Poprzedni artykułWarsztaty przyrodnicze
Następny artykułProfilaktyka zdrowotna związana z przypadkami koronawirusa w Polsce