Wycieczka ósmoklasistów ,,Jedynki” do Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie

Uczniowie klas ósmych w ramach świadomego przygotowania się do wyboru swojego przyszłego zawodu mieli okazję w dniach 10-13 lutego uczestniczyć w warsztatach promujących zawody medyczne.

Cykl spotkań rozpoczął się od spotkania z doradcą zawodowym p. Dorotą Meszko, która poprowadziła warsztaty na temat ,,Budowanie samoświadomości – moja przyszłość zawodowa”. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się czym jest zawód, co najważniejszego powinni wiedzieć o zawodach i do czego przyda im się ta wiedza. Jakie są wymagania w zawodach medycznych oraz gdzie poszukiwać tej wiedzy.

Kolejnym etapem były wizyty w Powiatowym Urzędzie Pracy, na których uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach. Pierwsze spotkanie obejmowało spotkanie z takimi zawodami jak fizjoterapeuta, technik masażysta i koordynator ds rehabilitacji. Prezentacji zawodów dokonali pracownicy na co dzień pracujący w  Centrum Rehabilitacji im. prof. Jana Talara przy Domu Seniora ,,Gołębi Dwór”. Przedstawili cykl edukacyjny, charakter pracy – zwrócono uwagę na indywidualne podejście do pacjenta i zaplanowanie doboru ćwiczeń. Pokazano techniki masażu oraz zaprezentowano urządzenia, na których wykonuje się ćwiczenia elektrostymulacji prądem – pobudzanie mięśni do pracy. Wiele czasu poświęcono przekazaniu informacji o predyspozycjach potrzebnych do wykonywania zawodu.

Zawód Farmaceuty i technika farmaceuty przedstawiła osoba pracująca w aptece. Zapoznała uczniów ze ścieżką kształcenia. Opowiedziała o przydatnych przedmiotach, których warto się już uczyć teraz, aby w przyszłości było łatwiej zdać egzaminy.

Wszystkie formy warsztatów cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. To niewątpliwie ciekawa forma, która przybliży ich do świadomego podjęcia decyzji o wyborze swojego zawodu.

B. Niksa

 

 

Poprzedni artykułWalentynki – święto zakochanych i przyjaciół
Następny artykułZ życia świetlicy szkolnej – gwiazdozbiory