Bal charytatywny dla Julki

Jedynka, która słynie z wielu dobrych serc, przyłączyła się do akcji #ocalićJulkę.

W piątek, 17 stycznia 2020 r. odbył się bal charytatywny dla Julki Rówczyńskiej z Nowego Miasta Lubawskiego. Julka ma cztery miesiące i śmiertelną chorobę, która odbiera jej życie kawałek po kawałku. Zabija powoli mięsień po mięśniu. Bez leczenia w końcu zabierze oddech, zatrzyma serduszko. U dziewczynki zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni, czyli SMA typu 1 (wczesnoniemowlęcy). Szansą dla dziewczynki jest terapia genowa, którą można przeprowadzić w Stanach Zjednoczonych. Musi ona jednak zostać przeprowadzona do drugiego roku życia dziecka. Leczenie będzie polegało na podaniu genu, którego nie ma Julcia. To najprawdopodobniej najdroższy lek na świecie.

Podczas balu charytatywnego w stylu lat 80-tych sprzedawano bilety-cegiełki, ciasteczka i ciasta. Zebraliśmy dla Julki 3.928,40!

Dziękujemy wszystkim za  dobrowolne wpłaty na wywiadówkach i za upieczenie pysznych ciast!

Wszystkich, którzy chcą jeszcze dokonać wpłaty, by pomóc małej Juleczce, zapraszamy do portalu Siepomaga.pl: link tu —>https://www.siepomaga.pl/ocalic-julke

Poprzedni artykułFerie zimowe 2020 r. z ICK
Następny artykułBezpieczeństwo dzieci – 10 porad policjanta