Wykład astronoma „Planety pozasłoneczne-światy wokół innych słońc”

17 grudnia klasy VII a i VII b wraz z wychowawcami miały rzadką okazję wysłuchać wykładu naukowego dra Tomasza Kamińskiego z Centrum Astronomicznego Mikołaja Kopernika Polskiej Akademii Nauk w Toruniu. Spotkanie odbyło się w ramach projektu obchodów stulecia Międzynarodowej Unii Astronomicznej.

Wykład nosił tytuł „Planety pozasłoneczne-światy wokół innych słońc”. Choć materia wykładu nie była łatwa, została przekazana młodym słuchaczom w bardzo interesujący sposób. Naukowiec wzbudził duże zaciekawienie tematem i samą astrofizyką, o czym świadczyła mnogość pytań kierowanych przez młodzież do astrofizyka na koniec spotkania.

Organizatorami spotkania byli: Inkubator Technologiczny w Iławie, Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Iławskie Centrum Kultury. Dziękujemy p. Michałowi Młotkowi za zaproszenie.

 

Poprzedni artykułIdą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!
Następny artykułSzopki z klocków Lego