Razem możemy więcej – Finał Szlachetnej Paczki

 Klasa V a razem ze swoimi rodzicami i wychowawcą wzorem zeszłego roku przystąpiła przed Bożym Narodzeniem do tegorocznej edycji SZLACHETNEJ PACZKI. Uczniowie na godzinie wychowawczej 18 listopada wybrali rodzinę, której chcieliby pomóc. Bardzo zależało im na tym, żeby to było także wsparcie dla chorego dziecka. Wybór padł na trzyosobową rodzinę – młodzi rodzice wychowują niespełna rocznego synka, który urodził się z wrodzoną wadą serca i już jako maluszek                                           musiał przejść operację kardiologiczną.

          Klasa V a we współpracy ze szkolnym wolontariatem włączyła w tę akcję szkolną społeczność – wszystkich uczniów o wielkich sercach. Piątoklasiści przygotowali plakaty, żeby zachęcić innych do pomocy.

Na początku grudnia odbyły się zbiórka pieniędzy przeprowadzona przez V a.

Szkolna grupa wolontariatu przygotowała słodką kawiarenkę i  sprzedawała ciasta, popcorn i watę cukrową. 

Zebrano w sumie 1030 zł 51 gr. Za nie zostały zakupione produkty spożywcze. 

Przez dwa tygodnie uczniowie z klasy V a i pozostałych przynosili rzeczy potrzebne rodzinie.

 5 grudnia w szkolnej auli pod okiem pani dyrektor z ogromną pomocą rodziców i pani pedagog Małgorzaty Kłodawskiej odbyło się wielkie pakowanie – uzbierało się aż 25 prezentów.

V a pakowała je z takim zaangażowaniem, że z rozpędu umieściła w nich buty swojej koleżanki i jej mamy😊😊😊

Fantastyczni rodzice z kl. I a, I b, V a  i V d zakupili to, co było najważniejsze w potrzebach rodziny  – dużą lodówkę i węgiel!

             W niedzielę 8 grudnia rodzice i kilkuosobowa delegacja uczniów klasy V a razem z wolontariuszami Szlachetnej Paczki z Iławy zawieźli zebrane rzeczy rodzinie. Wszyscy byli niezwykle wzruszeni – zarówno darczyńcy, jak i obdarowani. Rodzina nie mogła uwierzyć, że tyle potrzebnych rzeczy otrzymała.

            Akcja udała się nadzwyczajnie. Jej pomysłodawczynią była mama Marysi Brzeskiej z V a, koordynatorką w szkole wychowawczyni klasy V a Bożena Paczkowska, akcję wsparł szkolny wolontariat pod okiem Wioletty Karwat. Najwięcej pracy w przeprowadzenie zbiórki darów włożyła klasa V a, ale włączyło się w nią także bardzo wielu uczniów i rodziców o wielkich sercach (m. in. K. Kosiński). Również firma PEN.Artykuły biurowe i szkolne mieszcząca się naprzeciwko szkoły wsparła akcję edukacyjnymi, drewnianymi zabawkami dla chorego chłopczyka.

Wszystkim, którzy włączyli się w Szlachetną Paczkę w Szkole Podstawowej nr 1 w Iławie, bardzo serdecznie dziękujemy. 

Razem możemy więcej.

Poprzedni artykułGala Bratnia Dłoń 2019
Następny artykułŚwiąteczne warsztaty