Spotkanie z przedstawicielem Stowarzyszenia Polskich Dzieci Wojny

Uczniowie klasy V C 20 listopada 2019 r. na godzinie wychowawczej gościli przedstawiciela Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Polskich Dzieci Wojny – pan Adama Barańskiego. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o przeżyciach kombatanta i miały bardzo dużo pytań. W relacjach ze spotkanie pisały – „rodzina uciekała przed bombardowaniem, chowali się do lasu, ziemianek”, „rodzice spali w pokoju a dzieci w kuchni”, „nie mogli uczyć się, bo by ich zabierali, do domu przychodzili hitlerowcy i sprawdzali czy nie ma podręczników”, „nie było światła, jedynie lampa lub księżyc”.

Świadectwo naszego Gościa o tamtych okrutnych i nieludzkich czasach pokazało jak bardzo należy cenić życie swoje i innych. Jak mocno trzeba zabiegać o pokój między narodami, aby nigdy więcej nie powtórzyła się ta straszna historia. I co najważniejsze – że musimy być wdzięczni tym, którzy oddali swe życie za naszą wolność i pielęgnować pamięć o nich. 

Poprzedni artykułNoc w szkolne
Następny artykułDzień Pluszowego Misia