Ogólnopolski Turniej Maszyn

Po miesiącu przygotowań i pracy sprawdzili sprawność wspólnie zbudowanej turbiny wiatrowej.

Natalia, Szymon i Maciej to uczniowie, z którymi nauczyciel techniki, Wojciech Kopczyński pojechał na Ogólnopolski Turniej Maszyn. Grupa Jedynki w gronie 17 drużyn, podczas eliminacji okręgowych w Gdańsku, zajęła 6 miejsce.

– Na trzy rozgrywane konkurencje w kategorii: Wał obciążony byliśmy na 3 miejscu i choć potem uzyskaliśmy 302 obroty na minutę to niestety konkurencja była nieco szybsza. Teraz uzbrojeni w nowe pomysły oraz wiedząc jak wszystko wygląda (na takich zawodach byliśmy po raz pierwszy) zmodyfikujemy starą turbinę, a może nawet wykonamy nową i w przyszłym roku powalczymy wystawiając dwie drużyny – powiedział Wojciech Kopczyński.

 

Poprzedni artykułLegenda o Lechu, Czechu i Rusie opowiedziana przez najmłodszych uczniów Jedynki
Następny artykułWalczymy o sprzęt sportowy. Głosujcie na naszą szkołę!