I Otwarty Powiatowy Turniej Szachowy Uczniów Szkół Podstawowych w „Jedynce”

We wtorek 22 października 2019r. w naszej szkole został rozegrany I OTWARTY POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Do rozgrywek i walki o puchary i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Iławie, Urząd Miasta Iławy, Miejską Bibliotekę Publiczną w Iławie oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie stanęło 59 zawodników. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia PZSzach – Feliks Stachowicz, którego wspierali Dorota Macfałda, Romuald Maculewicz oraz Grzegorz Miśta. Rozegrano 6 rund w tempie 15 minut na zawodnika, w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Nagrody zostały przyznane oddzielnie dziewczętom i chłopcom.

Puchary, nagrody i dyplomy wręczali goście: wiceburmistrz Iławy Dorota Kamińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie Kinga Groszkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie Aleksandra Skubij oraz starosta iławski – Bartosz Bielawski.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, medale i drobne upominki, powerbanki otrzymali wszyscy zawodnicy za zajęcie pierwszego miejsca w swojej kategorii, wszyscy zawodnicy za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca oraz najmłodszy i najlepszy szachista turnieju otrzymali bony upominkowe  do empik’u.

Bufet w słodkie drożdżówki zaopatrzyła nas Katarzyna Dzik, właścicielka restauracji Kaper. Organizatorką i inicjatorką turnieju była Teresa Bagniuk.

Oto szczegółowa klasyfikacja wszystkich nagrodzonych:

kategorie  

I miejsce

 

II miejsce III miejsce
klasy I-III dziewczęta Bolewska Wiktoria

SP1 IŁAWA

Juszkiewicz Nina

SP1 IŁAWA

Rosmanowska Nadia

SP1 IŁAWA

chłopcy Stawski Igor

SP2 IŁAWA

Gorzka Mikołaj

SP1 IŁAWA

Dembiński Jan

SP2 IŁAWA

klasy IV-VI dziewczęta Januszewska Katarzyna

SP1 IŁAWA

Wasielewska Anna

SP1 IŁAWA

Nieckarz Oliwia

SP GAŁDOWO

chłopcy Jeziorski Dawid

SP4 IŁAWA

Flis Marek

SP1 IŁAWA

Nakonieczny Aleksander

SP1 IŁAWA

klasy VII-VIII dziewczęta Gapska Oliwia

SP1 IŁAWA

Kwietko-Bębnowska Zofia

SP1 IŁAWA

Czogała Klaudia

SP1 IŁAWA

chłopcy Słociński Marcel

SP2 IŁAWA

Tucholski Olaf

SP1 IŁAWA

Błaszkowski Jan

SP1 IŁAWA

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i nagrodzonym! Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy!

W imieniu organizatorów: SP1 w Iławie oraz  MBP w Iławie serdecznie dziękujemy Darczyńcom za sponsorowanie organizacji turnieju i nagród.

Mamy nadzieję, że tegoroczne pierwsze szkolne zawody szachowe w powiecie iławskim staną się dodatkową zachętą dla uczniów do zgłębiania tajników gry w szachy. Bowiem szachy to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości. Do zobaczenia za rok!

/SP1/

 

Poprzedni artykułŚwiatowy Dzień Szefa Kuchni
Następny artykułRozpoczęcie ogólnopolskiego projektu „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”