#CodeWeek w Jedynce

W dn. 16-18 października „Jedynka” dołączyła do grona 64 921 szkół na całym świecie, które zorganizowały wydarzenia w ramach #CodeWeek – Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Europejski Tydzień Kodowania to wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! To oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane
z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.

Nasze aktywności odbywały się przede wszystkim na przerwach, ale również na niektórych lekcjach.

W środę uczniowie kl. V, za pomocą przygotowanych plansz ze znakami graficznymi, kodowali zaprezentowany taniec. W czwartek uczniowie kl. VII i VIII zmagali się z grą szkolną „Zagadka w QR kodach zaszyfrowana”. Piątek należał do najmłodszych uczniów, czyli kl. I – III, którzy bawili się zakodowanymi rysunkami.

Każdy uczestnik CodeWeek otrzymał certyfikat udziału w wydarzeniu. „Jedynka” znalazła się na mapie wydarzeń CodeWeek i uhonorowana została okolicznościowym certyfikatem.

Elżbieta Kowalska

Poprzedni artykułPodróż przez Układ Słoneczny w olsztyńskim planetarium
Następny artykułW tajemniczej krainie krasnali