Podróż przez Układ Słoneczny w olsztyńskim planetarium

17 października 2019 r. uczniowie klas 2c oraz 2d byli na wycieczce w Olsztynie.

Opiekę nad dziećmi sprawowały wychowawczynie, panie: Martyna Kalicka i Natalia Wcisła oraz nauczycielki, panie: Paula Lubecka i Joanna Ruszniak.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć spektakl w wykonaniu profesjonalnych aktorów w Olsztyńskim Teatrze Lalek, pt. Księżniczka na ziarnku grochu.

Następnie w planetarium dzieci obejrzały astromiczną projekcję dydaktyczną, pt. Słońce i jego kompania. W czasie spotkania wyruszyli w niezwykłą podróż przez Układ Słoneczny, aby odkryć jego tajemnice. Projekcja była przeprowadzona na żywo przez astronoma z wykorzystaniem aparatury Cyfrowego Planetarium.

Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci, uczenie się kultury odbioru sztuki, zdobywanie wiadomości na temat Układu Słonecznego oraz integracja klas.

N.W.

Poprzedni artykułZajęcia z robotyki dla najmłodszych
Następny artykuł#CodeWeek w Jedynce