Praca nauczyciela jest ciekawa – spotkanie z nauczycielką fizyki

Październik to miesiąc doradztwa zawodowego, dlatego w ramach działań zawodoznawczych uczniowie klasy 2a spotkali się z nauczycielką fizyki. Dzieci dowiedziały się , że praca nauczyciela ma wiele pozytywnych stron. Jest bardzo fascynująca, gdyż umożliwia kontakty z wieloma ludźmi o różnych charakterach, postawach i temperamentach. Potrafi być nad wyraz przyjemna, szczególnie gdy obserwujemy jej pozytywne efekty, a także różnorodna, ze względu na szeroką działalność dydaktyczno-wychowawczą, która sprawia, że obcujemy z różnymi dziedzinami nauki, możemy wykorzystywać coraz to nowe metody i techniki nauczania.

Nauczycielka fizyki Pani Barbara Kastrau-Widłas przy pomocy różnych eksperymentów pokazała uczniom, że praca nauczyciela potrafi być ciekawa, ale jednocześnie wymaga ogromnego zapału, kreatywności i chęci ustawicznego rozwoju swoich umiejętności i talentów.

Uczniowie byli bardzo zaangażowani podczas prezentacji  eksperymentów  fizycznych.

E. Trzcińska

Poprzedni artykułPysznie, zdrowo, kolorowo!
Następny artykułŚlubowanie klas pierwszych i pasowanie klas siódmych