Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła przyłączyła się do IX światowej akcji edukacyjnej. Światowy Dzień Tabliczki mnożenia jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych.

Harmonogram akcji ŚDTM 2019 w SP nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie

Etap I. Opracowanie własnego Programu ŚDTM 2019.

Etap II.Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia! Uczniowie wzajemnie sprawdzają się ze znajomości tabliczki mnożenia.

Etap III 4.10.2019r.  – Akcja ŚDTM 2019 zgodnie z programem:

1. Ceremonia otwarcia ŚDTM 2019 – godz. 8.00 w auli szkoły – uczestniczą wszyscy uczniowie szkoły rannej zmiany.
  2. Egzaminy w szkole 8.15 – 13.30. Dwie komisje egzaminacyjne.
  3. 10.00-13.00 Dwa Patrole Egzaminacyjne. Miejska Biblioteka Publiczna i Galeria Jeziorak.
  4. Podsumowanie akcji – godz. 13.30 aula szkolna.

Przebieg egzaminu:

1. Egzaminowany wybiera los z koszyka.
  2. Egzaminator mówi START i włącza stoper.
  3. Egzaminowany odczytuje kolejne przykłady z losu i za każdym razem podaje odpowiedź ustną.
  4. Komisja Egzaminacyjna nadzoruje egzamin:Egzamin zdany – wszystkie odpowiedzi poprawne w ciągu 3 minut. Egzamin niezdany – brak co najmniej jednej odpowiedzi poprawnej w ciągu 3 minut.
  5. Kto zdał egzamin, otrzymuje LEGITYMACJĘ MT EXPERT i przybija z członkami Komisji Egzaminacyjnej piątkę lub żółwika.
  6. Egzamin niezdany można powtórzyć po 1 godzinie.

Poprzedni artykułObiady w październiku
Następny artykułOwocowy zawrót głowy