Owocowy zawrót głowy

Chcesz być zdrowy jedz owoce,
bo owoce dobra rzecz
jeśli będziesz jadł codziennie
dobre zdrowie będziesz mieć.
Jabłko, gruszkę czy banana
zjadaj sobie co dzień z rana
do obiadu soczki bierz
by do nauki siły mieć.
A gdy będziesz trochę chora
to cytrynkę zjedz z wieczora.

30 września uczniowie klasy II d samodzielnie przygotowali sałatki owocowe. Przed wykonaniem zadania, uczniowie przypomnieli sobie o zasadach bezpieczeństwa i higieny podczas przygotowywania posiłku. Następnie z zapałem przystąpili do obierania i krojenia owoców. Zwieńczeniem pracy była wspólna degustacja pysznych sałatek.

Celem zajęć było wdrażanie do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny podczas prac kulinarnych, rozwijanie sprawności manualnej, koordynacji wzrokowo – ruchowej, a także zwrócenie uwagi na wartości odżywcze płynące z owoców.

 

Poprzedni artykułŚwiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Następny artykułSkład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020