„Jedynka” na IX Iławskim Półmaratonie La Rive im. Antoniego Gierszewskiego

  W niedzielę, 8 września uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w IX edycji iławskiego półmaratonu.

    Pierwsza grupa pod opieką Aurelii Waruszewskiej brała udział w rywalizacji biegowej na dystansie 2500 m. W niedzielne, deszczowe przedpołudnie, zaraz po starcie biegu głównego na trasę wyruszyli „Młodzi Maratończycy”. Po zaciętej walce na III m w swojej kategorii wiekowej uplasował się Robert Połeć, uczeń kl. V D. W tej samej kategorii wiekowej X miejsce zajął Cezary Migdał , a XIV m – Franciszek Suwiński obaj z kl. V D, XVII m zajął Igor Mówiński z kl. V B.

     W kategorii młodzik o krok od podium był Michał Dzido z klasy VIII, który ostatecznie zajął IV miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom.

   Druga grupa uczniów pod opieką Wojciecha Kopczyńskiego zorganizowała w strefie kibica stanowisko szkolne i głośno dopingowała uczestników biegu głównego.

Na trasie nie zabrakło naszych wolontariuszy, którzy pod opieką Andrzeja Biernackiego dbali o dożywianie zawodników biorących udział w półmaratonie.

    W imieniu dyrekcji szkoły serdecznie dziękuję wszystkim uczniom za uczestnictwo i zaangażowanie w tę sportową imprezę. Mimo padającego deszczu aktywnie uczestniczyliście i trwaliście na swoich stanowiskach, wspieraliście w różny sposób zawodników z całej Polski i z zagranicy. Dziękuję.

Aurelia Waruszewska

Poprzedni artykułPokaz historyczny „Wrzesień 39”
Następny artykułProjekt unijny „Kto pyta – nie błądzi!” w Jedynce – rekrutacja trwa