Narodowe Czytanie 2019

W sobotę, 7 września, Jedynka po raz kolejny była współorganizatorem ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Na ogromne zaangażowanie w organizację święta literatury w naszym mieście mogliśmy liczyć zarówno u dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej, pani Kingi Groszkowskiej, jak i dyrektor Iławskiego Centrum Kultury, pani Lidii Miłosz. Pracownicy MBP kolejny raz zadbali o wyjątkową oprawę tego dnia.O kawiarenkę w tym roku zadbała klasa II A z rodzicami, którzy upiekli ciasta i z panią wychowawczynią, Elżbietą Trzcińską. Powodzenie też miały rogaliki upieczone przez panią dyrektor, Aleksandrę Skubij.

W tym roku, podczas 8 już akcji, czytaliśmy Nowele polskie. Przyszli uczniowie, ich rodzice oraz wielu szczególnych gości.

Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii – napisał w specjalnym liście Prezydent RP.

Poprzedni artykułSprawozdania finansowe szkoły za 2018 r.
Następny artykułOpłaty za obiady – możliwe przelewem