80. rocznica wybuchu II wojny światowej

Na zaproszenie Starosty Iławskiego, Bartosza Bielawskiego poczty sztandarowe służb, straży i jednostek oświatowych oraz mieszkańcy Iławy wzięli udział w uroczystych obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Iławie. Po mszy nastąpił przemarsz z orkiestrą dętą na Cmentarz Komunalny. Pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza odczytany został Apel Pamięci Oręża Polskiego, a oficjalne delegacje złożyły kwiaty i znicze.

Poczet sztandarowy „Jedynki” i dyrektor szkoły, Aleksandra Skubij również uczestniczyli w powiatowych obchodach tej rocznicy. Naszymi uczniami opiekowała się pani Magdalena Olszewska.

Poprzedni artykułZagłosuj na „Jedynkę” – szkołę przyjazną ekonomii społecznej na Warmii i Mazurach w roku 2019
Następny artykułRozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020