Projekt Kopernika „MOC możliwości” rozpoczęty

cof

We wtorek, 11 czerwca o godz. 17.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie odbyła się uroczysta inauguracja projektu „MOC możliwości” realizowanego w naszej szkole z Fundacją Projekt ARCHE. Spotkanie organizatorów, uczniów i ich rodziców zakończyło się warsztatami, podczas których zaplanowano dalsze działania projektowe. Koordynatorem projektu jest Beata Niksa. Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępu do usług społecznych i integracja ze środowiskiem lokalnym rodzin gminy wiejskiej Iława i gminy miejskiej Iława. Przewiduje się kilka wyjazdów studyjnych, organizację warsztatów twórczych, psychologicznych i spotkań rekreacyjnych.  Udział w projekcie dla rodzin jest bezpłatny.

Już w czasie wakacji, w niedzielę, 7 lipca uczestnicy projektu wraz z trenerami wyjechali na pierwszą wycieczkę do Napromka. Gry, zabawy rodzinne (na świeżym powietrzu, w otoczeniu lasu i oswojonych zwierząt) oraz warsztaty  (więzi rodzinne, asertywność, autoprezentacja, warsztaty twórcze, umiejętności społeczne) pozwoliły na bliższe poznanie się rodzin, wypracowanie harmonogramu pracy i określenie kierunku działań projektowych. Uczestnicy wzięli udział w tańcach, warsztatach z origami, tworzyli widowisko z baniek mydlanych, układali przestrzenne figury, odnajdywali w sobie pozytywne cechy, tworzyli kompozycje balonowe, grali zespołowo. Trenerzy mieli okazję poznać relacje rodzinne w  celu zaplanowania efektywnej pracy. Wyjazd okazał się dobrą alternatywą na spędzenie czasu bez telefonu, a świeże powietrze i ukształtowanie terenu pozwoliło rodzicom na ciekawą formę spędzenia niedzieli ze swoimi dziećmi.

Rekrutacja do projektu – kwiecień – maj – liczba uczestników  64 osoby.
Inauguracyjne rozpoczęcie projektu – 11.06.2019.
Rozpoczęcie warsztatów z trenerami od 11.07.2019 – liczba trenerów 6 w tym 2 psychologów.
Koniec projektu – czerwiec 2020.

/SP1/

Poprzedni artykułWysoki wynik „Jedynki” z egzaminu ósmoklasisty 2019
Następny artykułPodręczniki i ćwiczenia w roku szkolnym 2019/2020. Wykaz podręczników do religii.