Odpowiedzi od Powstańców

Uczniowie Jedynki wzięli udział w 2018 roku w ogólnopolskiej akcji „BohaterOn-kartka dla Powstańca”. W ramach akcji napisali 280 kartek i listów ze słowami wdzięczności, podziękowaniami i życzeniami.

Wykonane zostało pamiątkowe w hołdzie dla Powstańców w formie kotwicy-symbolu Polski Walczącej.

Uczennice Jedynki – Justyna i Julia z klasy IIIb otrzymałī kartki ze słowami podziękowań od Powstańców.

Kpt. Roman Lipiec „Adam” Weteran AK napisał 19.05.2019 r. takie słowa do uczennicy Jedynki”

„Droga Julio! Posłuchaj mnie. Polska – początek wzięła od piastowskich znaków. Z woli zaś Pana święci i bohaterowie twoją ozdobą są. Bo odrodziłaś się z męki Narodu i walki Polaków. Dlatego tak umiłowaną jesteś Ojczyzną mą.[…] Dziś jest wolna i nie tak znów mała. wystarczy jej już tylko rządzenia mądrego.”

Prezes Stowarzyszenia Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari, płk w st. spocz. Bronisław Maciaszczyk pseud. „Józef” podziękował Justynie za pamięć.

Poprzedni artykułSzkolny Dzień Sportu klas I i II
Następny artykułSportowi goście w naszej szkole