Uczniowie klasy II B zostali laureatami ogólnopolskiego projektu wolontariackiego „Podaj dobro dalej!”

Uczniowie „Jedynki”: Wiktoria Bolewska, Lena Lubiejewska, Aleksander Czubak i Brajan Lelonek pod czujnym okiem wychowawczyni, Teresy Bagniuk wzięli udział w projekcie wolontariackim „Podaj dobro dalej” organizowanym przez Fundację im. Helenki Kmieć.  Głównym celem tego projektu było zachęcenie młodych ludzi do podejmowania działań na rzecz starszych osób. Zadaniem dzieci było przygotowanie grupą akcji społecznej nastawionej na pomoc osobom starszym – wymyślenie tytułu akcji, hasła, logo i przeprowadzenie dwóch przedsięwzięć, udokumentowanych w postaci  prezentacji multimedialnej. Prezentację z działań uczniów można zobaczyć w linku poniżej. Uczniowie zostali zaproszeni na uroczystą Galę Wręczenia Nagród do Krakowa, gdzie w auli przy Bazylice Miłosierdzia Bożego. Gościem honorowym tego wydarzenia był emerytowany biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej bp Jan Zając, który prywatnie jest wujkiem patronki naszej fundacji. Podczas gali wyróżnionych zostało 9 szkół. Ich przedstawiciele wraz ze swoimi opiekunami odebrali nagrody. Podium tegorocznej edycji projektu zapełnili przedstawiciele trzech szkół. Są to:

III miejsce – SP im. Św. Jadwigi Królowej w Lusinie

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku

Nie brakło też elementów artystycznych (występy dzieci, prezentacje multimedialne), a na wszystkich uczestników czekał w kawiarence słodki poczęstunek. Po  zakończeniu uroczystości był czas na posiłek w domu zakonnym salwatorianów na Zakrzówku, po którym odbyły się zorganizowane przez Martę Trawińską warsztaty dla dzieci o Helence oraz integracja.

Po dniu pełnym wrażeń konkursowych dzieci wyruszyły zwiedzać Kraków, widziały ogromny Wawel, były u smoka wawelskiego, na Rynku Głównym karmiły gołębie, a na Rynku Małym oglądały na kiermaszu wytwory regionalnych rzemieślników i artystów, spacerowały Plantami, zajrzały do sukiennic i Kościoła Mariackiego, pod pomnikiem Adama Mickiewicza zrobiły pamiątkowe zdjęcie,  widziały dorożki, jadły obwarzanki i odwiedziły Muzeum Żywych Motyli, Galerię Figur Stalowych, History Land, Klockoland – Centrum Nauki i Zabawy, Lustrzany Labirynt, Infinity Room, Virtual Reality i Manufakturę Cukierków. Szczęśliwi uczestnicy konkursu nie odczuwali zmęczenia i „luksusowym Pendolino” wrócili do Iławy. To też atrakcja, bo wszyscy pierwszy raz jechali pociągiem.

Uczniowie serdecznie dziękują za pomoc w realizacji konkursowych działań wszystkim seniorom, którzy zechcieli wziąć udział w naszych zabawach, Panu burmistrzowi Dawidowi Kopaczewskiemu i zastępcy burmistrza, Pani Dorocie Kamińskiej, przewodnikowi turystycznemu Dariuszowi Paczkowskiemu, kierownikowi Iławskiego Centrum Turystyczno-Rekreacyjnego Radosławowi Serafinowi, właścicielowi kręgielni Piotrowi Jackowskiemu oraz Pani Emilii Wrzosek, a także rodzicom. Bez Was nie byłoby tego sukcesu.

Presentation 2 Podaj dobro

TB

Poprzedni artykułTo…ruń nie runął!
Następny artykułSzkolny Dzień Sportu klas I i II