To…ruń nie runął!

To…ruń nie runął! Sprawdzili to uczniowie klasy II B 22 maja 2019 roku podczas wycieczki do rodzinnego miasta naszego patrona – Mikołaja Kopernika.

Dzieci w Domu Legend Toruńskich poznały najsłynniejsze opowieści o dziejach miasta. Pan Andrzej został rycerzem zakonnym, pani Aurelia- mieszczka toruńska pomyjami króla Jagiełłę oblała, ale dzięki jego łaskawości życie uratowała, a pani Teresa wraz z uczniami Krzywą Wieżę budowałaczystość swojego sumienia sprawdzała. Uczniowie niczym flisacy walczyli na tratwach, calowali Bahusa w duży paluch od nogi, rozkołysali niczym wytrawni dzwonnicy mniejszą kopię słynnego dzwonu „Tuba – dei”, a nawet zamknięci w klatce zostali za „swoje winy”.

W Centrum Nowoczesności Młynie Wiedzy dzieci czuły się jak ryby w wodzie. Aktywnie chłonęły wiedzę na 6 piętrach interaktywnych zabaw z różnych dziedzin nauki.

Następnie odwiedziły Kinderpark, gdzie próbowały swoich sił na ściankach wspinaczkowych, bawiły się w w basenach z piłeczkami, na zjeżdżalniach i trampolinach.

Ciekawym przeżyciem było zwiedzanie starego Torunia z przewodnikiem – mieszczaninem toruńskim – odnalazły Krzywą Wieżę, Dwór Artusa, ruiny zamku krzyżackiego, Dom Kopernika, odnalazły toruńskiego smoka, psa Filutka, szukały na parapetach i dachach domów ceramicznych kotów, mieszczan, zrobiły sobie pamiątkową fotografię przy pomniku Mikołaja Kopernika i… udały się do bunkra „Wisła”, gdzie przeżyły symulowany atak bombowy. Na koniec wzięły udział w warsztatach pieczenia pierników w Żywym Muzeum Piernika i zmęczone, ale bardzo zadowolone wróciły do Iławy.

Poprzedni artykułDzień Sportu Szkolnego 2019
Następny artykułUczniowie klasy II B zostali laureatami ogólnopolskiego projektu wolontariackiego „Podaj dobro dalej!”