Dzień Sportu Szkolnego 2019

31 maja w Jedynce odbył się Dzień Sportu Szkolnego 2019. 

Pierwsza część rekreacyjno-sportowa rozpoczęła się wspólną rozgrzewką na boisku szkolnym. 

Przygotowane były też stanowiska w układzie stacyjnym z zabawami w formie zadaniowej. Zostały zorganizowane następujące stacje sportowe:

1. Przeciąganie liny

2. Skoki przez skakankę

3. Turbo Kozak

4. Szczur

5. Skok w dal do tyłu

6. Żonglerka

7. Tenis stołowy

8. Bule

9. Piłkarzyki

10. Skłapy

11. La cross

12. Kręgle

13. Dart

14. Twister

15. Fresbee

Drugą częścią było rozstrzygnięcie szkolnego plebiscytu Sportowiec Roku

„Kopernika” sezonu 2018-2019. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas VII, VIII oraz III gimnazjalnych oraz nauczyciele. Zwycięzca plebiscytu -Marcel Telej otrzymał puchar, pamiątkową koszulkę oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez sponsora i Radę Rodziców.

Ostatnią częścią Szkolnego Dnia Sportu było rozegranie towarzyskiego meczu piłki siatkowej, pomiędzy nauczycielami a uczniami. Mecz został zorganizowany przy wsparciu Samorządu Uczniowskiego i miał charakter charytatywny – zakończył akcję „Wiosna dla Basi”. Uczniowie zmierzyli się z drużyną Teachers Stars na dystansie dwóch setów granych do dwudziestu pięciu punktów przy gorącym dopingu społeczności szkolnej. Rozgrywka zakończyła się remisem. 

Najważniejszy cel  Szkolnego Dnia Sportu został osiągnięty – była dobra zabawa, uśmiech oraz aktywnie spędzony czas w atmosferze wzajemnego szacunku oraz przyjaźni.

Poprzedni artykułAkcja charytatywna Jedynki – Wiosna dla Basi
Następny artykułTo…ruń nie runął!