VII festyn mega rodzinny za nami

W sobotę, 25 maja 2019r. w godz. 12.00 do 16.00 na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie odbyło się coroczne nietypowe spotkanie. Spotkanie uczniów, rodziców, nauczycieli, przyjaciół szkoły i mieszkańców Iławy na VII Festynie Rodzinnym. W trakcie festynu co roku na scenie prezentowane są m. in. występy naszej młodzieży, zorganizowana zostanie loteria fantowa, licytacja atrakcyjnych przedmiotów i nie tylko. Można kupić m. in. porcję grochówki, kiełbaski z rożna, świniaka, indyka, pierogów, placków ziemniaczanych, chleba ze smalcem czy skorzystać z kawiarenki, w której mamy naszych uczniów prezentują swoje wypieki. W tym roku zaplanowane zostały też pokazy policji oraz możliwość sprawdzenia umiejętności kierowcy w symulatorze dachowania z WORD Olsztyn (dorośli) i wiele innych atrakcji.

Celem loterii i wszystkich w tym dniu zaplanowanych przez nauczycieli i Radę Rodziców przedsięwzięć było pozyskanie środków na dalsze wyposażenie placu zabaw oraz wykonanie na korytarzach szkolnych dydaktycznych i motywacyjnych napisów. Festyn w sposób rewelacyjny poprowadził pan Tomasz Woźniak, zapowiadał występy, prowadził licytację, zachęcał do skorzystania z wszystkich atrakcji festynu. Festyn otworzyła dyrekcja szkoły: Aleksandra Skubij, Elżbieta KowalskaWioletta Karwat oraz pani przewodnicząca Rady Rodziców – Magdalena Grządziela. Na otwarciu festynu obecny był również przewodniczący Rady Miejskiej w Iławie, Michał Młotek (absolwent „Jedynki”). Pani dyrektor szczególnie gorąco podziękowała wicedyrektor Wioletcie Karwat, która systematycznie od pół roku popołudniami spotykała się z Radą Rodziców i organizowała przygotowania całego festynu.

II B „Taniec z flagami” – układ taneczny, I A i I B „Kocham cię mamo” – piosenka, II A i II C „Niespodzianka dla mamy”, I C i I D „One little finger” – piosenka, II B warmińska pieśń ludowa „Pofajdok” – pieśń, akompaniament Magda Kawala, chórek szkolny – „Jutro popłyniemy daleko” muz. Paweł Piątek, sł. K. I. Gałczyński, „Dni których nie znamy” Marek Grechuta , z filmu „Planeta singli”. Na skrzypcach zagrała Zosia Kowalewska. A grupa Bum-bum rurki –zaprezentowała taniec do muzyki z filmu „Piraci z Karaibów”. Bianka i Sara zaśpiewały pięknie dwie piosenki w duecie „For the first time inforewer” z Krainy Lodu oraz „A whole new world” z Alladyna. Dodatkowo Sara -„Colors of the wind” z filmu Pocahontas, „Halleluja” Coena, a Bianka- „Part of the world” z Małej syrenki i „When will my life” z filmu Zaplątani.
W przerwach między występami młodzieży o muzykę zadbał pan Krzysztof Badaszewski. Kolejne występy na festynie zaprezentowali: z IV c Ania Iwaniuk,Anielka Rucińska, Kasia Janiszewska – piosenka „W stronę słońca” z repertuaru Eweliny Lisowskiej, z Va Julia Wojdala, „Czy ten pan i pani” z rep. Ani Wyszkoni oraz  Oliwia Grządziela i Lena Zagórska „Chodź, pomaluj mi świat”.  Z klas VIII Wiktoria Knowska, „Scars to your beautiful” Alessia Cara, z III c Zosia Witkowska „Zawsze tam, gdzie ty” z repertuaru Lady Pank, akompaniament Antonii Laskowski III b, z VII b Kinga Gaj, Ala Mazurek taniec piosenka „Shallow” Lady Gaga, z II a Kaja Lemanowicz taniec, z IV b Zuzia Polak „Samba Holiday” – mażoretka, z III d Rafińska Nikola, Asia Heyda i byli uczniowie jedynki, utwór – składanka, grupa  taneczna pod kierownictwem Oliwii Rafińskiej z Kuźni Tańca. Wystąpili też: Natalia Rucińska z kl. III a – „Black Pink DDU-DU-DDU-DU” taniec, Julia Jabłońska z III d w „Cold mater” Justina Biebera i MO, Kewin Migdał i Antek Laskowski z III b „Fade to black” Metallica (gitary).
Z zainteresowaniem przyjęty został występ absolwenta szkoły Mateusza Życińskiego i Moniki:  Ava Ma „Sweet but psycho”, Rhiana „Love on the brain”, Mrozu „Nic do stracenia”, Shon Mendez „Dere nothing holiday new back”.

Na scenie festynu nie zabrakło też  z VII b Leny Kazań „Poranna gimnastyka”.
Z
VII c wystąpili: Agata Otręba i Magda Dreszler, klarnet i trąbka, utwór „Happy” Sawy – trąbka A. Otręba, „W grocie króla gór” z I suity Peer Gynt Edwarda Griega. Zaplanowano też pokaz żonglerki – Mateusz Sawicki VII A, Agata Józefowicz i Wiktoria Ratajczak klasa  z V C.

Na zakończenie festynu zostały wypuszczone w niebo gołębie pocztowe pana Marka Klimka – rodzica Filipa z kl. IIb.

Co roku najważniejszym celem festynu są rodzinne spotkania. Zawsze jednak Rada Rodziców wyznacza cel szczegółowy, wynikający z potrzeb dzieci w szkole. W tym roku pieniądze pozyskane z festynu zostaną przeznaczone na dokończenie placu zabaw dla najmłodszych oraz na wykonanie dydaktycznych i motywacyjnych napisów na korytarzach szkoły. Przed godz. 18.00 komisja rodziców, którzy pod przewodnictwem pani Magdaleny Grządzieli liczyli zebrane pieniądze przekazała informację, że podczas VII Festynu Rodzinnego w „Jedynce”padła rekordowa kwota: 22.843,80! Ale to nie wszystko. Jak co roku przez tydzień po festynie w bibliotece szkolnej można wykupić pozostałe po loterii fanty, więc ostateczna kwota zostanie podana za tydzień.

Po przeliczeniu zebranych pieniędzy pani dyrektor Aleksandra Skubij powiedziała: – Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji VII Festynu Rodzinnego! Szczególne podziękowania kieruję do pani wicedyrektor Wioletty KarwatRady Rodziców, którzy od kilku tygodni przygotowywali festyn. Super prowadzący, pan Tomasz Woźniak dołożył istotną cegiełkę do sukcesu tegorocznego festynu. Rodzice i nauczyciele przy stoiskach, występujący uczniowie i pracownicy niepedagogiczni – wszyscy zrobili fantastyczną pracę na rzecz celu festynu, jakim było pozyskanie środków na plac zabaw i dydaktyczne oraz motywacyjne napisy na korytarzach szkoły. Dziękuję i kłaniam się z szacunkiem sponsorom i przyjaciołom szkoły.

Trzeba podkreślić, że podczas tegorocznego festynu widziane były całe rodziny naszych uczniów: rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, ciocie, wujkowie. To ogromna radość dla wszystkich organizatorów. Następny Festyn Rodzinny w „Jedynce” już za rok…

/SP1/

 

Poprzedni artykułWartości, rodzina, nasze korzenie – drzewa genealogiczne w wykonaniu klasy Ia
Następny artykułŚwięto mamy i taty w IIb