Wartości, rodzina, nasze korzenie – drzewa genealogiczne w wykonaniu klasy Ia

dav

„Mieć miejsce, do którego się wraca, to mieć dom. Mieć osobę, którą się kocha, to mieć rodzinę. Mieć obie te rzeczy to prawdziwe błogosławieństwo” – Richard Paul Evans.

Takie motto przyświecało najmłodszym uczniom naszej szkoły. W tygodniu poprzedzającym Festyn Rodzinny uczniowie z klasy Ia realizowali tematy związane z rodziną. Rodzina jest dla dziecka miejscem gromadzenia pierwszych doświadczeń, miejscem zdobywania podstawowej wiedzy o świecie. To środowisko, w którym dziecko uczy się wzorów społecznego postępowania, przyswaja sobie wartości moralne, postawy wobec rodziny, wobec innych ludzi.

Podczas zajęć dzieci mówiły o wartościach i czym jest dla nich rodzina. Dziś potrafią powiedzieć, że człowieka kształtuje wiele czynników, a podstawowym z nich jest rodzina w jakiej się wychował. Podsumowaniem tych dni było wykonanie przez dzieci i ich rodziców drzew genealogicznych. Śledzenie swoich korzeni, genealogia rodzinna to coś, co pociąga od zawsze i będzie zawsze interesować. 

E. Trzcińska

Poprzedni artykułNoc w Jedynce
Następny artykułVII festyn mega rodzinny za nami