Studenci z USA przez tydzień na lekcjach języka angielskiego w „Jedynce”

Dobrą tradycją się stało, że od kilku lat ChuckVikki (Amerykanie mieszkający w Iławie) zapraszają do Iławy native speakerów ze Stanów Zjednoczonych. W naszej szkole zazwyczaj w maju w formie wolontariatu uczestniczą w lekcjach języka angielskiego. Dzięki temu, że angielski jest językiem ojczystym naszych gości, znają praktyczne zwroty językowe i mogą zaciekawić uczniów anegdotami dotyczącymi kultury i społeczeństwa swojego kraju. Pod względem nauki języka, zaletą native speakera jest to, że nie rozumie języka polskiego i rozmawiać z nim należy wyłącznie w języku angielskim.

W tym roku od wtorku, 14 maja do piątku, 17 maja goszczą u nas: Hannah, Kassidy, Maggie, Alex, Fletcher, Jonathan i Johann. Uczniowie „Jedynki” są bardzo zadowoleni z propozycji pracy nowymi metodami na języku angielskim. Wielu z nich przyznaje, że nie zdawało sobie sprawy z tego, że już potrafią porozumieć się z obcokrajowcem.

Gościom życzymy miłego pobytu w naszej szkole, a uczniom ciekawych zajęć 🙂

Poprzedni artykułSprawozdanie finansowe szkoły za 2018r.
Następny artykułSukcesy matematyczne naszych uczniów