Strajk nauczycieli. Informacja z dnia 7 kwietnia godz.19.30

Szanowni Rodzice

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie informuje, że rozmowy strony związkowej i rządu są zaplanowanie dziś na godz. 19.00. Pisząc tę informację, nie znamy podjętych decyzji.

Jeśli jutro, w poniedziałek 8.04. rozpocznie się Ogólnopolska Akcja Strajkowa Pracowników Oświaty, to z informacji, które posiadam, nauczyciele naszej placówki (zdecydowana większość rady pedagogicznej) do niej przystąpią.

W związku z tym, przekazujemy informacje organizacyjne na najbliższy czas:

8.04.-9.04. (poniedziałek, wtorek)

Nie będą odbywać się zajęcia dydaktyczne (lekcje).

Zapewniamy jedynie ograniczone zajęcia opiekuńcze uczniom potrzebującym klas I i II  w ramach świetlicy szkolnej (w godzinach 7.00-16.00). Nie dysponujemy pełną kadrą świetlicy. Są to zajęcia dla uczniów, których rodzice w piątek podpisali deklaracje i oświadczenia.

Prosimy Państwa o wsparcie i zorganizowanie uczniom klas IV-VIII opieki w domu. W dniach,  w których odbywa się strajk, nie będzie wydawany obiad.

8.04.-10.04. (poniedziałek – środa) – Rekolekcje Wielkopostne

organizowane przez Parafię Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Iławie odbędą się wg następującego harmonogramu:

Klasy I, II, IV – godz. 8.30

Klasy V, VII – godz. 9.30

Klasy VIII i III gimnazjalne – godz. 12.30

Odpowiednio: 8.15, 9.15 i 12.15 organizowana jest spowiedź. Rekolekcje mogą trwać od około 45 do 60 minut. Na miejscu w kościele obecni będą katecheci, księża i niestrajkujący pracownicy szkoły, którzy w tym czasie nie będą pracowali w świetlicy szkolnej. W świetlicy planowana jest jedna grupa i jeden nauczyciel. Prosimy o zorganizowanie we własnym zakresie przyprowadzenia i odbioru mniejszych dzieci przez Rodziców.
Jednocześnie przypominam informację, że Rodzicom dzieci do lat 8 przysługuje możliwość skorzystania z zasiłku opiekuńczego wynikającego z przepisów prawa.

Prosimy o systematyczne i uważne śledzenie informacji w mediach, na stronie naszej szkoły, facebooku i w e-dzienniku, ponieważ sytuacja jest dynamiczna i może się zmieniać w kolejnych dniach.

Wszystkich jeszcze raz prosimy o zrozumienie tej wyjątkowej sytuacji, jaka może nadejść w przypadku podjęcia Ogólnopolskiej Akcji Strajkowej Pracowników Oświaty.

W razie wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny 89 648 50 18.

Aleksandra Skubij

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1
im. Mikołaja Kopernika w Iławie

 

Poprzedni artykułZ wizytą na Olimpie – odwrócona lekcja języka polskiego w Vc
Następny artykułSzanowni Państwo, Rodzice i Uczniowie