Wizyta klasy Ia w bibliotece

5.03.2019 uczniowie klasy Ia z wielką radością zapoznały się z magicznym miejscem jakim jest Miejska Biblioteka w Iławie. Dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Celem tego spotkania było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek oraz wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Uczniowie zwiedzili placówkę, z zainteresowaniem przeglądali książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Uczniowie poradzili sobie doskonale z zadaniem.                                                                                                  
Każdy uczeń wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki otrzymaną na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do biblioteki, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

E. Trzcińska

Poprzedni artykułSzkoła przyjazna środowisku – Eko dla wszystkich
Następny artykułWiosna dla Basi