Wiosna dla Basi

„Wiosna dla Basi” to akcja charytatywna przygotowana przez uczniów klasy IIIa i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr w Iławie, która ma na celu zbiórkę funduszy na leczenie chorej uczennicy z klasy III gimnazjum, Basi Ambroży.

Basia ma 16 lat. Urodziła się z dysplazją kostną. W wieku 10 lat pojawiła się dziewczynki osteoporoza, wskutek czego popękały kręgi w kręgosłupie i wgniotła się podstawa czaszki. Wywołało to utratę słuchu, zaburzenia mowy, pamięci, równowagi i koordynacji ruchów, deformację i hipermobilność stawów, wodogłowie powodujące silne bóle głowy, zaburzenie pracy jelit, silną skoliozę z naciskiem na narządy wewnętrzne i pień mózgu.

Zbiórka funduszy na rehabilitację, zakup suplementów i produktów potrzebnych w specjalistycznej diecie, na której jest Basia, pomoże dziewczynce w życiu bez bólu.

Dodatkowo możecie Państwo wspomóc Basię przekazując 1% podatku Fundacji Avalon z dopiskiem Ambroży 6498, KRS:0000270809.

Poprzedni artykułWizyta klasy Ia w bibliotece
Następny artykułKoncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Jedynce