iTeatr „Kolorowi ludzie” na żywo z Teatru Lalki i Aktora w Opolu

W poniedziałek, 25 lutego 2019 roku uczniowie klas I,II, IV i Vc wzięli udział w projekcie iTeatr-Internetowy Teatr dla Szkół i razem z publicznością z całej Polski obejrzeli spektakl teatralny pt. „Kolorowi ludzie” w reż. Honoraty Mierzejewskiej-Mikoszy transmitowany na żywo z Teatru Lalki i Aktora w Opolu. 

Przedstawienie „Kolorowi ludzie” odpowiadało na pytania: Czy na początku wszyscy ludzie byli jednakowi? Może wszyscy byli czarni albo czerwoni? Może w ogóle nie mieli koloru? 

Aktorzy w piasku i w magicznej szafie szukali śladów stworzenia. Przy pomocy niezwykłej palety kolorowali ludzi i uczyli ich nazywać świat. Szuflady rozbrzmiewały muzyką z różnych stron świata. 

Spektakl w sposób przystępny dla młodego widza stawiał pytania o stworzenie, a przede wszystkim o powstanie człowieka. Każdy z nas jest inny. Inaczej mówi i wygląda. Gdzie indziej mieszka. Ta różnorodność to wyjątkowe piękno naszego świata, a spektakl pokazuje, jak czerpać radość z tych różnic. 

iTeatr dla szkół to ogólnopolski projekt oparty na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Udział wszystkich szkół w projekcie jest przy tym całkowicie bezpłatny. 

Poprzedni artykułUwaga, rodzice uczniów klas VIII i III gimnazjalnych
Następny artykuł„Jest takie miejsce, taki kraj…” Nowy sztandar dla Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie