Policjanci i ratownicy WOPR-u przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii

Przed nami ferie – wytęskniony czas odpoczynku i zimowych zabaw na śniegu i lodzie. Wypoczynek musi być bezpieczny. Przypomnieli o tym uczniom funkcjonariusze policji i ratownicy WOPRu, których gościliśmy w szkole 17 stycznia.

Funkcjonariusze policji przestrzegli przed niebezpieczeństwem zjazdów na sankach i nartach w okolicach ruchliwych ulic i zbiorników wodnych. Przypomnieli jak bezpiecznie poruszać się na drogach pamiętając o zaopatrzeniu się w elementy odblaskowe.  Przedstawiciele WOPRu natomiast przestrzegli przed wchodzeniem na zamarznięte jeziora czy rzeki – najbezpieczniej jest ślizgać się na lodowisku. Goście poinformowali też o sposobach zachowania i wzywania pomocy w przypadku nagłych zdarzeń.

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska zwróciła się z prośbą do dyrektorów szkół i placówek oświatowych o zapoznanie rodziców i opiekunów uczniów ze specjalnym listem Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Komendanta Głównego Policji dotyczącym obowiązujących rozwiązań prawnych, które ułatwiają walkę z substancjami potocznie określanymi jako „dopalacze”. Zainteresowanych odsyłamy do strony MEN: https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczne-ferie-list-minister-edukacji-narodowej

Wszystkim uczniom życzymy dużo śniegu i udanych ferii.

Poprzedni artykułInnowacja pedagogiczna „Kaszka z mlekiem, czyli ze związkami frazeologicznymi za pan brat”
Następny artykułOtrzymaliśmy Miano „Szkoły Niepodległej”