Wycieczka zawodoznawcza do zakładu pracy Telgum

10 stycznia 2019 r. zainteresowana grupa osób  – uczniów klas III gimnazjum miała okazję uczestniczyć w wycieczce zawodoznawczej do zakładu pracy TELGUM. Uczniowie mogli zapoznać się z pracą na poszczególnych stanowiskach – wymiana oleju, naprawa zawieszenie i układu hamulcowego, wymiana wahacza, zmiana ogumienia, wyważanie kół, mycie opon samochodowych, pompowanie opon do maszyn rolniczych.  Zakład prezentowała i ciekawie opowiadała o charakterze pracy w serwisie Telgum sama właścicielka, Monika Telej. Uczniowie poznali środowisko pracy i zapoznali się z nowymi urządzeniami – podnośniki pneumatyczne, urządzenie do mycia i zmiany opon, urządzenie do pompowania opon do maszyn rolniczych i samochodów ciężarowych urządzenie do wyważania kół itp. To ciekawy sposób na przygotowanie się do podjęcia decyzji o wyborze własnego zawodu. Niewątpliwą ciekawostką przygotowaną przez właścicielkę zakładu była możliwość zajrzenia pod maskę sportowego auta rozwijającego prędkość powyżej 300 km/h z napędem 4X4 o mocy silnika 550 KM.

Beata Niksa

Poprzedni artykułMalowanie twarzy – przygotowania do balu karnawałowego
Następny artykuł27. Finał WOŚP w Jedynce