Zwycięstwo „Jedynki” w konkursie „Lekcja o Funduszach Europejskich V”

Miło nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się wśród laureatów konkursu na najlepsze hasło promujące Fundusze Europejskie. Konkurs był organizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich V”.

W ramach projektu, podczas niekonwencjonalnych lekcji z użyciem dedykowanych materiałów dydaktycznych, uczniowie mieli szansę dowiedzieć się jak wiele możliwości dają Fundusze Europejskie. W akcji wzięło udział ponad 8000 uczniów z 268 szkół podstawowych (klas 6 – 8) Polski Wschodniej, czyli województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, a także świętokrzyskiego. Na zakończenie projektu przeprowadzono konkurs na najciekawsze hasło promujące Fundusze Europejskie.

Do udziału w konkursie zaproszone były wszystkie szkoły, biorące udział w projekcie. Nadeszło 119 zgłoszeń, z czego 25 placówek uzyskało wyróżnienie jury konkursowego. W konkursie „Lekcja o Funduszach Europejskich V” w naszej szkole wzięły udział klasy VIII A i VIII C. Lekcje zostały zrealizowane 24 października.

Wygrana nie byłaby możliwa bez osobistego zaangażowania nauczycielki z naszej placówki, Pani Jolanty Michalewskiej, za co serdecznie dziękujemy.

Już niedługo nasza szkoła stanie się posiadaczem nagrody głównej w konkursie, czyli nowej tablicy interaktywnej.  Organizatorzy przewidzieli też upominki dla nauczycieli, którzy zgłosili zwycięskie hasła.

W czasie lekcji uczniowie dowiedzieli się czym są Fundusze Europejskie, a w szczególności Program Operacyjny Polska Wschodnia, jakie inicjatywy mogą być finansowane z Funduszy Europejskich  i jak zmieniła się rzeczywistość społeczna dzięki dofinansowaniom różnego typu inwestycji ze środków Funduszy Europejskich (również tych zrealizowanych w Iławie).

Organizator konkursu zapewnił pakiet materiałów potrzebnych do przeprowadzenia lekcji. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli film o programach i inwestycjach realizowanych w Polsce Wschodniej, otrzymali komiksy i zakładki magnetyczne do książek. W trakcie zajęć został przeprowadzony konkurs. Zadanie konkursowe było umieszczone w komiksie. Troje uczniów z każdej klasy , którzy najszybciej rozwiązali zadania otrzymali karty upominkowe do sieci Empik. Z klasy VIII A byli to : Aleksandra Poczta, Andrzej Mijas i Zofia Dembińska, a z klasy VIII C Magdalena Maguda, Martyna Pawlak i Kinga Kołodziejska. Na koniec uczniowie wypełnili ankietę. Chętni uczniowie wykonali również plakaty o inwestycjach zrealizowanych w Iławie współfinansowanych z Funduszy Europejskich.

Po przeprowadzonych zajęciach nauczycielka wiedzy o społeczeństwie wysłała komplet materiałów do Białegostoku: ankiety, plakaty i zdjęcia oraz podsumowanie lekcji.

Oto uczniowie klasy VIII A, którzy najszybciej wykonali zadanie konkursowe i otrzymali karty upominkowe do sieci Empik. Od lewej: Zosia Dembińska, Andrzej Mijas i Ola Poczta.

A oto zwyciężczynie z klasy VII C. Od lewej: Magda Maguda, Martyna Pawlak i Kinga Kołodziejska.

Kolejnym zadaniem był konkurs na hasło „Lekcja o Funduszach Europejskich V”. Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu hasła promującego Fundusze Europejskie.  Czas poznać nasze hasło konkursowe! Oto ono:
„Dzięki inwestycjom w koleje czas podróży maleje.
Do Olsztyna czy Lublina mknie po szynach
nowoczesna maszyna.
Przez okna ludzie wyglądają i nie dowierzają,
że tak Europejskie Fundusze nam Polskę zmieniają.”

/SP1/

 

 

Poprzedni artykułMikołajki w klasie Ic
Następny artykułUczniowie Ib ozdabiali pierniki